Вторник, 19.09.2017, 19:11Приветствую Вас Гость

Музей-заповiдник"Садиба Попова"

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Садибу Попова таки врятуємо!

Садибу Попова таки врятуємо!

Великого резонансу набуває історія з врятуванням  архітектурної пам*ятки Садиба Попова, що у Василівці, Запорізька область. Кілька прекрасних замків, башт, унікальних будівель, створених руками нащадків запорожців, що є святинею державного значення, тихо руйнується.

Музей-заповідник "Садиба Попова" займає лише один корпус. Всі інші приміщення стоять пусткою. З вибитими вікнами, потребуючи негайного ремонту і реставрації. Директор музею Володимир Мєшков не розуміє, як можна повноцінно утримувати подібний комплекс, коли з куцого місцевого бюджету, на балансі якого знаходиться палац, змогли виділити лише пару ставок музейникам і 400 грн. на рік (!) на ремонтні роботи! Садибу треба перевести у обласне підпорядкування і фінансування, розробити проект, здійснити, хай і не зразу, реставраційні заходи.

Вже кілька років про цю проблему лише іноді, мимохідь, згадують різні чиновники. Музейники змогли пробити лише 500 тисяч на нагальні потреби, які все ніяк не дійдуть.

А між тим, садиба Попова є помітним культурним явищем, візиткою степового Півдня. І якщо Західна Україна буквально перевантажена замками, то на Південному Сході це єдиний об*єкт. Чомусь соромно за регіон, який не в змозі відродити такий унікальної краси комплекс.

Невже так важко намалювати рішення облради? Трохи напружитися в облдержадміністрації?

Після початку журналістської акції "Врятувати садибу Попова", започаткованою журналами "Музеї України", "Нова Січ", підтриманою американською газетою "SecondUSA", Американським козацтвом, діаспорними організаціями Канади, відомими громадськими діячами, відкритого листа Президенту, Прем*єру, керівникам Запорізької області, почалися якісь кабінетні інтриги. Чиновники активізувалися.

Інформація про початок акції опублікована на впливових сайтах "Народна правда", "Хай Вей", "Високий вал", у стрічці новин Укрнету, сайтах громадських організацій, музеїв, політичних партій... Вже з*явилися політичні заяви. Зацікавилися депутати 5 скликання, які прагнуть будь-що потрапити у стрічку новин - вибори ж...

Днями відбудеться кілька публікацій в Запорізькій і центральній пресі. Відгукнулися телеканали... Радіо... 

- Ми маємо дуже цінний досвід з проведення інформаційних кампаній на захист музеїв, - сказала шеф-редактор журналу "Музеї України" Наталка Іванченко, - Практично всі заклади, які ми боронили, було відбито. Чимало тупуватих бюрократів після того було звільнено. Журналісти не розуміють, чому ніхто нічого не робить для порятунку замку Попова? Багато років! Сконцентруйтеся, і зробіть! Ви за це отримуєте непогані зарплати, пільги, пенсії!

Журналісти, як вільні, так і заангажовані у великих політичних та державних медіа, потихеньку відчувають себе РЕАЛЬНОЮ інформаційною владою, починаючи вимагати від чиновників якісного виконання службових обов*язків.

Нагадуємо, акція тільки починається! Якщо найближчим часом не буде зроблено ефективних кроків з врятування садиби Попова, ми перейдемо на деякі персоналії. Як у Києві, так і в Запоріжжі. Тих, від кого залежить доля унікального музею...

Якщо влада не здатна забезпечити належного утримання і розвитку культури взагалі, і музейної галузі, зокрема, преса буде в режимі журналістського реаліті-шоу, рятувати окремі об*єкти.

Взагалі, треба мати хоч якусь совість! І менше красти. Хоч на 5 відсотків на рік.

А садибу Попова ми врятуємо!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України

Категория: Мои статьи | Добавил: zamok-popova (05.01.2008)
Просмотров: 689 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Категории каталога
Мои статьи [134]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • завантаження...
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш опрос
Чи варто відбудовувати замки в Україні?
Всего ответов: 263