Вторник, 19.09.2017, 19:13Приветствую Вас Гость

Музей-заповiдник"Садиба Попова"

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Чернігів містичний: Дивовижні зображення на куполах церкви

Чернігів містичний: Дивовижні зображення на куполах церкви

Ніколи б не повірила у це, якщо б сама не побачила на власні очі. Невідомо звідки береться картинка перевернутої знизу до верху церкви великомучениці Катерини та святої її покровительки у середині куполів нашої візитної картки – у Катерининській церкві!

Що це? Оптичний обман? Ілюзія? Настінний розпис? В цьому спробувала розібратися разом з церковними служителями та чернігівськими козаками.

Коріння цих чудес

За легендами, які побутували у Чернігові, на куполах Катерининської церкви є якісь малюнки, образи.

Після того, як 19 липня 2008 р. відкрили церкву і віддали її козакам, один з чернігівських козаків осавульського куреня на ім’я Олександр (попросив не оголошувати його прізвище) став відшукувати підтвердження цієї легенди.

Одного разу він при реставрації на куполах помітив перевернуте зображення Катерининської церкви. А зовсім нещодавно, як він нам повідомив, 5 днів тому, він знайшов образ святої Катерини. Саме так його трактують люди і туристи.

З тих пір він проводить для відвідувачів церкви безкоштовні екскурсії по куполах, показує ці зображення. Якось одна з відвідувачок, здивувавшись і зацікавившись походженням цих зображень і образів, вирішила перевірити, чи це не настінний розпис. Підказала Олександру прикладати до зображень білу дошку. І що вийшло? Зображення не тільки не зникли, а ще краще стали виділятися і чіткіше стали картинки. Справжнісіньке диво!

Справа у тому, що у середині куполів немає світла. Промені світла проходять лише скрізь тоненькі та вузенькі щілинки у стінах. Там немає ні лінз, ніяких інших пристроїв. І самі зображення статичні: знаходяться завжди на одному і тому ж місці, не рухаються і не змінюються.

Особисто я бачила там не тільки зображення Катерининської церкви, а й якоїсь будівлі дуже схожої на дзвіницю. Чи це не та дзвіниця, яка колись височила поряд з церквою?

Спроби пояснення

- Як би Ви могли пояснити, звідки беруться зображення?

- Щоб пояснити, з одного боку, потрібно знати дуже добре фізику, але є одне «але». Давайте назвемо так – «природне диво». Фізика – фізикою, а диво – дивом. Коли козаки побудували цю церкву, вони не знали, що таке фізика. Вони бачили те, що виходило. Згідно з фізикою, можна сказати, що це заломлення сонячного променя, віддзеркалення його від чогось. Але якщо сонячний промінь віддзеркалюється, то він розширюється, а тут – навпаки звужується.

Люди бачать те, що бачать. Паломники трактують це як диво, паломницька місія. Туристи приходять, щоб полюбуватися, оскільки жоден фотоапарат не може зафіксувати це зображення. Це зображення можна тільки побачити.

У світі таких зображень дуже мало. Наприклад, є у Індії зображення Ісуса Христа.

За легендою, у П’ятницькій церкві у Чернігові є образ Богоматері.

- Що кажуть з приводу зображень музейні працівники та церковні служителі?

- Ця легенда була закрита майже 90 років. Цих образів може ніхто і не бачив, можливо, лише будівельники та робітники музею.

Музейні працівники нічого не говорять. Бачили лише ті, хто працював і у кого був доступ нагору.

Церква каже про своє. Купола – це наближення людини до неба. Інших коментаріїв від священників не чув, - розповів Олександр.

Очікуваний туристичний бум

Для того, щоб дістатись куполів і побачити незнане диво, потрібно крізь суцільну темряву, пил та маленьку подобу сходів вузьким проходом дробини залізти наверх. Екстремальний туризм по-чернігівськи!

Чи призведе наявність таких зображень у невлаштованих для відвідувачів куполах до різкого збільшення кількості прихожан, паломників та просто туристів? Скоріш за все, так. Вже зараз сюди приходять люди подивитись і розібратись у сутності цих картинок. Були вже й іноземні туристи – чехи, як поділився з нами Олександр. Вони дуже дивувалися ними, як маленькі діти.

- Чи плануєте Ви брати плату за відвідування куполів туристами?

- Справа у тому, що храм є історичним заповідником. Тому поки що ні. Потрібно провести реконструкцію, щоб люди могли вільно відвідувати купола. Мабуть, встановиться якась платня, оскільки це все ж таки архітектурна споруда. Кожен турист спричиняє якийсь збиток. Тому на реставрацію щось потрібно виділяти.

Також Олександр поділився з ними версією про підвал Катерининської церкви. Там знаходився архів. Але зараз вони завалені будівельними матеріалами. Він сказав, що якщо буде дозвіл від керівництва музею, то можна буде туди увійти.

За легендою, ці підвали пов’язані з Валом та Колегіумом. Вже 40 років вони закриті, а колись туди можна було спокійно потрапити.

Скільки таємниць і загадок містить у собі Єкатерининська козацька церква? Хтозна.

Категория: Мои статьи | Добавил: zamok (09.12.2008)
Просмотров: 1639 | Комментарии: 5 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 4
4  
Спасибо за урок истории

3  
Познавательно

2  
Очень интересное описание

1  
Советую всем почитать

Имя *:
Email *:
Код *:
Категории каталога
Мои статьи [134]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • завантаження...
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш опрос
Чи варто відбудовувати замки в Україні?
Всего ответов: 263