Пятница, 22.09.2017, 01:10Приветствую Вас Гость

Музей-заповiдник"Садиба Попова"

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Бердянський художній музей
Бердянський художній музей

Історія формування колекції Бердянського художнього музею почалася в 1930 році з дарунка Ісаака Ізраїлівича Бродського(1884-1939). Ісаак Бродський народився в с.Софієвка біля м.Бердянська. Під час навчання в Одеському художньому училищі та Вищій академії художеств він часто під час канікул відвідував рідні місця. Вже в 20-ті роки Бродський був власником великого зібрання творів мистецтва. Тому в липні 1930 року він запропонував організувати в Бердянську художній музей. Для цього він подарував рідному місту 230 творів живопису, графіки та скульптури і сам приймав участь у створені першої експозиції. 7 листопада 1930 року відбулося урочисте відкриття музею.

Напочатку в колекції, крім робіт із приватного зібрання І.І.Бродського, було чимало творів, які надходили з інших джерел. Так, роботи І.Айвазовського, Н.Фєшина, С.Жуковського та ін. Надійшли із фондів Державного Руського музею; частина – з колишньої Імператорської Академії художеств; авторами деяких робіт були друзі та однокурсники І.Бродського. Вже напочатку 1949-х рр. колекція музею нараховувала майже 500 творів мистецтва.

Після евакуації під час Великої Вітчизняної війни музей відновив свою діяльність лише у 1947р.

У 1950-1970-ті рр. колекція поповнювалась рідкісними надходженнями з дирекції художніх виставок Союзу художників України. Цінними надходженнями в ці роки стали дари спадкоємців бердянського художника Я.С.Хаста та П.П.Бєлоусова, подарованих автором. На сьогодні музей володіє найбільш повним зібранням робіт цього майстра на Україні.

У другій половині 1980-х рр. деякі роботи були придбані в антикварних магазинах Москви та Ленінграду. Завдяки саме цим придбанням в музеї опинились роботи Р.Фалька, А.Кравченка, Л.Ортеги та ін. З 1990-х рр. основним джерелом поповнення фондів стають дари місцевих художників Н.Мироненка, В.Жукова, К.Берднікова, І.Маляренко, А.Панченка, В.Філатова, С.Семендяєва та ін.

На сьогоднішній день колекція музею налічує більше 3,5 тис. творів образотворчого мистецтва. Деякі полотна музейного фонду беруть участь у міжнародних виставках як близького, так і далекого зарубіжжя. Так, робота Д.Бурлюка “Покинутий маєток” приймала участь у ювілейній виставці в м.Києві у 1998р., а роботи І.Мясоєдова експонувались на виставках у князівстві Ліхтенштейн (1997р.) та в Москві (1998р.).

У листопаді 2006 р. Музей відзначить свій 75-річний ювілей. З цієї нагоди місцева влада готує сучасне приміщення, відкриття якого планується у вересні 2006р.

Співробітники музею з натхненням роблять свою творчу справу, роблять все можливе для збереження та поповнення музейної колекції – старійшої в Запорізькій області.

Марина Бучакчийська,директор

Категория: Мои статьи | Добавил: zamok-popova (05.01.2008)
Просмотров: 758 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Категории каталога
Мои статьи [134]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • завантаження...
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш опрос
Чи варто відбудовувати замки в Україні?
Всего ответов: 263