Пятница, 22.09.2017, 01:07Приветствую Вас Гость

Музей-заповiдник"Садиба Попова"

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

ЗАПОРІЗЬКИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ
ЗАПОРІЗЬКИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ

  

 В самому  серці індустріального  Запоріжжя є мистецька оаза - художній музей.

Всіх скарбів там понад 13000 експонатів, але зберігаються вони в сховищах і чекають «нового пришестя» влади.

 Історія ж музею починалася тридцять п’ять років тому.

Під час великої музеєфікації всієї країни  місцеві  ентузіасти вирішили  зробити в місті-флагмані  металургійної промисловості культурний острівець, де можна було залучити трудівників мартену  до «великого та прекрасного».

Колекція  починалася  з місцевого колориту - портрети металургів, працівників - ударників та іншого соцреалізму.  Та й приміщення - колишні майстерні, які  ніяк не нагадують просторі галереї.

Але великий почин зроблено. І сюди  потягнулися мистецтвознавці, краєзнавці, художники. Сформувався потужний професійний колектив, який за ці роки зібрав колосальну збірку шедеврів.

В запасниках знаходяться твори  І.Шишкіна, О.Боголюбова, І.Айвазовського, К.Крижицького, О.Маковського, С.Світославського, С.Васильківського, М.Пимоненка, О.Мурашка, О.Бенуа, К.Коровіна, І.Грабара, З.Серебрякової, П.Кончаловського, О.Богомазова, Р.Фалька,Р.Барто, Д.Бурлюка, Є.Мойсеєнка, Т.Яблонської, М.Глушенка.

У збірці графіки широко відомі імена: В.Фаворський, О.Павленко, В.Касьян,              Т. Якутович, О.Данченко,     О. Кравченко, М.Мітурич, Т.Захаров, Д.Бісті, А.Дембо, Т.Левіцький.

Збірка скульптури представлена такими майстрами як І.Ковалерідзе, М.Лисенко, Г.Кальченко, О.Комов, Є.Мисько, Є.Прокопов.

Неоцінений внесок у становлення музею зробив  народний артист України Д.М.Гнатюк. З його колекції у 1970 році надійшов ряд значних картин художників другої пол.ХІХ - перш. половини ХХ століття. Також музею дарували свої твори художники України та Росії.

Одна із колекцій надійшла  аж  з далекої Австралії.

Музей має чим пишатися і що показати. Аби тільки умови дозволяли.

 Чого варта тільки колекція українського народного  декоративного мистецтва! Її вважають найзначнішою на Придніпров’ї - тут скло і кераміка, килимарство і ткацтво, вишивка, декоративний розпис, різьба  по дереву. А які імена: М.Примаченко, Т.Паши, М.Тимченко, Ф.Панко, Т.Самарська,  Л.Мітяєва, І.Зарицький, І.Аполлонов, А.Бокотей,Д.Головко, О.Железняк, І.Білик, В.Корпанюк, Г.Верес, Г.Василашук та багато-багато інших.

І дуже прикро, що все це сховане.

Але, колектив не здається. Директор музею Галина Степанівна Борисова не любить говорити про свої негаразди, аби нову біду не накликати.  Колектив  влаштовує пересувні виставки, постійно відкриває  тимчасові  експозиції, проводять  наукові дослідження. І сподіваються на краще...

Факт залишається фактом. Приміщення музею потребує негайного ремонту.  Хоча, на мій погляд, будинок, який репнув, мов кавун, вже нічого не врятує. А для таких шедеврів  потрібна  сучасна будівля.

Парадоксально  -  в бюджеті однієї із найпотужніших областей України,  донора української державності, грошей на культуру не вистачає. А щоб підняти національну гордість  Хортицю - довелося залучати самого Президента...

Питання вирішилося -  гроші  знайшлися. Навіть із місцевих джерел.

Може  треба очолити Президенту відділ музеїв на громадських засадах і навести тут лад?

Практика показала - до кого він не завітає  - все налагоджується.             

                                               Н.Іванченко

Категория: Мои статьи | Добавил: zamok-popova (05.01.2008)
Просмотров: 901 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Категории каталога
Мои статьи [134]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • завантаження...
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш опрос
Чи варто відбудовувати замки в Україні?
Всего ответов: 263